На старті нового політичного року 2018

Центр соціальних досліджень "СОФІЯ"
Науковий підхід в соціології
(за результатами опитувань Центру соціальних досліджень «СОФІЯ» у 2017 році)
Характеризуючи стартові позиції політичних партій у новому політичному році, насамперед відзначимо, що лідери електорального рейтингу залишилися незмінними. У грудні 2017 року найвищі показники підтримки мали…

· ВО «Батьківщина (12,1% серед респондентів, які голосуватимуть);

· Блок Петра Порошенка «Солідарність» (11,1%);

· Партія «Опозиційний блок» (10,4%).

Лідери електоральної підтримки «ідуть» із значним відривом від партій «другого ешелону». Добрі шанси подолати 5-відсотковий бар'єр також мають…

· Об'єднання «Самопоміч» (6,5%),

· Партія «За Життя» (6,2%);

· Партія «Громадянська позиція» (5,2%).

Упродовж минулого року істотно знизилась підтримка Радикальної партії Олега Ляшка (з 7,2% у липні до 4,7% у грудні). Сьогодні шанси цієї партії здолати прохідний бар'єр є неоднозначними. Так само проблематично видаються перспективи «Свободи» (3,7%). Приїзд до України М.Саакашвілі спочатку викликав ентузіазм у деяких громадян, однак дуже швидко ця оптимістична хвиля спала. Сьогодні «Рух нових сил» підтримують лише 1,7% респондентів, які голосуватимуть.

Якби вибори до Верховної Ради відбулися найближчої неділі, а в бюлетень для голосування були внесені зазначені партії, за яку партію Ви проголосували б? Вкажіть один варіант відповіді!

(Вказано відсоток серед респондентів, які братимуть участь у голосуванні)
Що можна очікувати у новому політичному році? Цілком очевидно, що криза довіри до теперішньої влади і надалі буде поглиблюватися. Ставлення населення до Президента та уряду стане ще більш критичним, а рівень електоральної підтримки «партії влади» - знижуватиметься. Імовірно весною перше і друге місця електорального рейтингу посідатимуть опозиційні партії. Наближення «року виборів» змусить партії шукати союзників і партнерів. Оскільки «партія влади» вже мобілізувала усі можливі електоральні ресурси, викликає інтерес перспективи (можливі формати) співпраці саме опозиційних сил.
Made on
Tilda